אמנים

העבודות שלי הן שילוב אישי, מורכב, בלתי אמצעי ואינטואיטיבי של טכניקות, פיסות צילום (קולאג'), רישום בעפרונות, פנדה וחומרים נוספים…

ציוריו מתאפיינים בחיפוש מתמיד אחר תנועה וצבע בטכניקות רבות. הציג בתערוכות רבות ובירידי אמנות בינלאומיים בארץ ובעולם.

פסל היוצר ובורא פסלים, תבליטים ואובייקטים במגוון גוונים וטקסטורות. אמן בעל מוניטין  בינלאומי.

צלמת המצלמת טבע, בעלי חיים ואנשים. בוחרת מקומות בהם ניתן לחוש סיפור מרתק.

"בכל יצירה אני יוצאת להרפתקה. מקשיבה לרחשי הלב ומקבלת השראה לחוויה של צבע הבאה לידי ביטוי בעבודותיי".

דוידוביץ מצלם ומצייר בסגנון קלאסי ריאליסטי, דמויות מרתקות מעולמות קסומים, ממקומות שונים בעולם. תערוכתו הססגונית והמיוחדת, "מסיכות ונציאניות", מביאה את סוד הקסם של דמויות מקרנבלי המסיכות המסורתיים בוונציה.

חולמת ומגשימה תבליטים.
יוצרת אותם בחוץ.
בתבליטים משולבים אלמנטים שלא אני יצרתי,
ו…מגישה אותו לכם: באהבה

אמנית סריגה קלאסית במסרגה אחת קרושה, (Crochet) , סורגת דמויות נשים יוצאות דופן ופורצות גבולות.

אני מנסה לברוא טבע פרטי משלי בכל יצירה ויצירה. אני בונה רובד על רובד; שכבה על שכבה, בנגיעות צבע במארג צורות וקווים חושפת ומסתירה לסירוגין. פעולות ציוריות אלה נרקמות על ידי במכוון כדי לנסוך על הצופים בהן שלווה, רגיעה, חדוות אור וצבע יחד עם הרמוניה ואופטימיות.

היצירה שלי ספונטנית, חופשית, ללא תיכנון מוקדם. החומר מפתיע ומוביל אותי לצירופים שונים וצבעוניים, כמו נוצרים מעצמם. הצבע והחומר הפולימרי הגמיש "פימו", הם שמובילים ומנחים אותי בבחירת הנושאים השונים.

"אני מציירת אהבה והשתאות ללא גבולות לטבע…. לתנועותיו, ולשפע צורותיו וצבעיו. אני מציירת את מסעותיי בחלום מופלא. מסעות סביב תנועות הטבע לעיתים רכות ולעיתים פראיות, מלוות שריקות מוזיקליות וריקוד הרמוני ונצחי.

אורי דביר מצייר את אהבותיו, דמויות בני משפחתו, חברים ודמויות איקוניות של רבנים. כשמושא השראתו המקצועית באה מהמאסטרים הגדולים, ולא רק, ציוריו הם מלאכת מחשבת מומחשים הבאים מהלב ומתובנה רוחנית ודתית, כמו גם ציורים בסגנון פתוח, חופשי ואקספרסיבי.

מעשה טלאים מודרני (Art quilt) הינו תהליך עכשווי, הבא ממסורות עתיקות יומין, ששורשיהן בטכניקות ידניות באמצעותן הכינו בעבר פריטים שימושיים. כיום, ניתן לבטא באופן פיגורטיבי או מופשט רעיונות ואירועים מחיי היוצרים, תוך חיבור והדבקת פיסות בדים, בצביעה ובתיפורי מכונה ביד חופשית.

תמיד עסקתי בציור בטכניקות מגוונות, עד שנחשפתי ליצירה בקולאז', שהפכה למרכז חיי. שנים רבות, ניהלתי ספרייה במכללת סמינר הקיבוצים, בתחום לימודי האמנות והעיצוב. אני בעלת תואר שני בחינוך ותקשורת, ובעלת תעודת הוראה. בשנת 2011 פרשתי לגמלאות.
בשנים האחרונות מתמקדת ביצירת קואלז' מגזרי נייר, מנחה קבוצות אמנים ומציגה בארץ ובחו"ל.
גדלתי כבת יחידה להורים ניצולי שואה. כיום מתגוררת בדיור המוגן במגדלי הים התיכון, גני תקווה.
עבודותיי נמצאות ברשות אספנים בארץ ובחו"ל.

"מאז ומתמיד אני מציירת. כמעריצה מושבעת של הציור הקלאסי, בציוריי אני מכוונת לאסתטיקה ולריאליזם. דרך עדשת המצלמה שלי, אני מביימת צילומים שיהפכו לציור. רואה את העולם דרך פריזמה של פריימים וצבעים, ומתרגמת אותם ציורית אל הקנבס. מחפשת תמיד לרכוש עוד מיומנויות ולנסות עוד חומרים.
מציירת בשמן, אקריליק, צבעי מים, עפרונות צבעוניים ועוסקת ברישום".

"אני מבטאת בציוריי ומעבירה למתבונן את האווירה, התחושה והרגש, תוך שילוב גוונים, טקסטורות, מרקם של משחקי אור וצל, והיחסים ביניהם. הצל בציוריי הופך כהה ומסתורי בתוך הבתים, בפתחי החלונות ובסבך השיחים. שם מסתתרים הגוונים האפורים והכהים, התמזגות הפנים עם החוץ במנעד של גוונים, המושפע מהאור הנכנס מהחוץ, והשלכתו על העצמים המגוונים, שבבית, במזנון העץ, בקערת הקרמיקה, ובמתכת של מסגרת החלון".

מעשה טלאים מודרני (Art quilt) הינו תהליך עכשווי, הבא ממסורות עתיקות יומין, ששורשיהן בטכניקות ידניות באמצעותן הכינו בעבר פריטים שימושיים. כיום, ניתן לבטא באופן פיגורטיבי או מופשט רעיונות ואירועים מחיי היוצרים, תוך חיבור והדבקת פיסות בדים, בצביעה ובתיפורי מכונה ביד חופשית.

"הדחף ליצור מלווה אותי מאז ומתמיד. כילדה וכנערה הנחתי את התשתית ליכולת הרישום, ממנה אני נהנית עד היום.כשהציור שלי נראה בדיוק כמו האובייקט המצויר, זה היה עבורי שיא ההצלחה!
גם בחיי הבוגרים, לאורך שנים היה הציור עבורי דרך להציג באופן מציאותי את היופי שראיתי סביב, ולהיאחז בו, שלא יחלוף.המסר שלי היה "תראו איזה יופי יש בעולם הזה!"
למזלי, העשייה האמנותית היא דרך שנמשכת עד בלי סוף: אמן תמיד יכול לצמוח עוד, לגלות עוד, לצעוד הלאה במשעולים הנתווים מתוכו, לעתים קרובות בכמה כיוונים בעת ובעונה אחת…מי שממשיך לצייר, לעולם לא יזדקן.

חוליה אברהמי – פרנקרייך ז"ל נחשפה למעשה טלאים בשנת 1996, במסגרת לימודי "שילוב אומנויות", במכללת "עיצובים" ביפו. הקורס התבסס על טכניקות מסורתיות, כפי שנעשו בעולם מאות שנים. הטכניקות המסורתיות משכו אותה  במיוחד, ובהן התמקדה ויצרה.

דילוג לתוכן