אירועים ותערוכות ברחבי הארץ ובחו"ל

זמני תערוכות ברחבי הארץ מתפרסמים בכל תערוכה בנפרד

נעמה בן משה

בתערוכת יחיד בהיכל התרבות באריאל
מה שהעין לא רואה
אוצרת התערוכה : רחל זיו

כל חייה עסקה נעמה בן משה באמנות שימושית, דרך עיצוב בתים ומשרדים. לעתים, רצתה להתפרע בממד האסתטי יותר מאשר בזה הפונקציונלי. בשנים האחרונות, פנתה ללימודי התואר השני באמנות בינתחומית, באוניברסיטת תל אביב, שם פתחו בפניה צוהר לפילוסופיה של האמנות, והיא מתעמתת עם הקווים החדשים המשמעותיים, בכמה סדרות של רשומים. בתערוכה מציגה נעמה 4 סדרות רישומים.
הסדרות מתכתבות עם משנתו של אריסטו: "אין עולם אידיאות לחוד ועולם חומרי לחוד – האידיאה (הצורה), טבועה בתוך החומר".

התערוכה התקיימה בהיכל התרבות באריאל, בתאריכים: 1.1.20 – 26.2.20

אריקה וויס שוויגר

דיאלוג עם קפקא
אוצרת התערוכה: רחל זיו

תערוכתה של האמנית אריקה ווייס שוויגר בנויה מדיאלוג מורכב מרישומים, הקשורים ישירות לשלושה סיפורים של קפקא, ושבעה רישומים מינימליסטיים, בטוש דק בצבע זהב, המהווים חוויות כמוסות של ילדה קטנה ובודדה, בזמנים אפלים של תחילת שנות ה-50, בזמן שלטונו של סטלין.
בסיפור התערוכה: הילדה לא יודעת למה ההורים שלה מדברים בלחש, ולמה התריסים סגורים, ולמה אסור לדבר עם השכנים. היא חיה רוב הזמן בדמיונות שלה… התשובה היא בסצנות נבחרות מתוך סיפוריו של קפקא…
אריקה ווייס שווייגר, אמנית רב- גוונית, מציירת בשמן ציורי נוף ממחוזות חייה, מיניאטורות, ואורגת שטיחים אמנותיים.

התערוכה הוצגה
בספריית מדעי החברה הניהול והחינוך באוניברסיטת תל אביב בינואר 2020

אושפיזין ART

תערוכה קבוצתית בציור, בצילום ובפיסול
אוצרת התערוכה : רחל זיו

תערוכת "אושפיזיןART" מביאה ביטויים אמנותיים מההוויה ומהתרבות הישראלית, על כל גווניה וצורותיה. בתערוכה עושר של טכניקות ומגוון חומרים שונים ומפתיעים, סגנונות ודרכי הבעה, תוך דיאלוג מתמשך עם זרמים אמנותיים בינלאומיים. לכל אמן קונספט אישי מיוחד, המשלב את החיבור האנושי והרגשי עם נופי ארץ, גיאוגרפיה של ארץ, עבודה ובנייה, רגשות, צבעים, חומרי יצירה, דמויות, דמיון ופנטזיה, ומחבר בין חומרים דומים ושונים. זהו מבחר מייצג בנושאים, המהווים תעודת זהות אישית לכל משתתף.
תערוכת "אושפיזיןART" הוצגה באוקטובר 2019 בגלרייה על האגם ברעננה.

גלרייה "על האגם", דרך האגם 10, רעננה

אביבה קריספיל

בראשית
אוצרת התערוכה: רחל זיו

"נולדתי בקרית שמונה. ילידת 1970. במקצועי אני מורה לחינוך גופני. את היצירה ואת האומנות פגשתי בילדותי, בביקוריי בעין הוד.
אבי היה אומן מוכשר שבנה ספינות מעץ. הוא היווה עבורי מקור השראה. בזכותו אני קמה כל בוקר בשעה מוקדמת, כדי לעסוק ביצירה בנחישות ובחריצות.

הציור עבורי הוא כלי לריפוי והתפתחות רוחנית. הוא המקום בו הנפש מוצאת מנוחה, והיצירה היא אינסופית, וללא גבולות. באמצעות צבע וקומפוזיציה, אני בונה את הבחירות הרגעיות ואת חווית ההווה בהתעצמותו. הריפוי מתרחש בסיום הציור, תוך התבוננות ממושכת".

התערוכה מתקיימת במבואת ביה"ס לחינוך, באוניברסיטת תל אביב.

דילוג לתוכן