אסתר סגל- פלדמן
Ester Segal- Feldman
לאור אין סודות

"בעיניי, הציור משול למנגינה. אין צורך להסביר את היצירה, רק להרגיש ולהתרגש."
אסתר סגל לבית פלדמן, נולדה בגרמניה. עלתה לארץ ב-1948, למדה ציור במכון לאמנות בבת ים, בשנים 1976- 1980, אצל האמנים: אבא פניכל רישום וליתוגרפיה, אליהו גת ציור בצבע שמן, אהרון אלקלעי אקוורל ורישום, מיכאל איזמן רישום ואקוורל, ואצל רחל שביט בשנים 2015-2019, ציור ורישום.
עבודותיה של אסתר הן בסגנון ריאליסטי פיגורטיבי ומתאפיינות בחיבור שלה למקום, לנוף הישראלי. ההתרגשות מהתגלות של נוף או אובייקט, ברגע מסוים, דוחפת אותה באובססיביות לביטוי עצמי, באמצעות צבע על הבד, תוך ניסיון להעביר את החוויה למתבונן.
תפישת הסביבה, למראה שפע האור בארצנו, המוצף בבוהק חושפני, בקשת רחבה של צבעי צהוב, משפיעה על ראיית הצבע שלי, שבסיסו בצבעי אוקר. כל הגוונים וגווני הגוונים מושפעים מצבע המסמל עבורי את האור. משחקי האור והצל יוצרים עניין, ומעברי הצבע בציור חדים וללא רכות.
"אני מבטאת בציוריי ומעבירה למתבונן את האווירה, התחושה והרגש, תוך שילוב גוונים, טקסטורות, מרקם של משחקי אור וצל, והיחסים ביניהם. הצל בציוריי הופך כהה ומסתורי בתוך הבתים, בפתחי החלונות ובסבך השיחים. שם מסתתרים הגוונים האפורים והכהים, התמזגות הפנים עם החוץ במנעד של גוונים, המושפע מהאור הנכנס מהחוץ, והשלכתו על העצמים המגוונים, שבבית, במזנון העץ, בקערת הקרמיקה, ובמתכת של מסגרת החלון".

"כך במכחול אמן צובעת יד הזמן, בגיל ובדמעה ירח וענן,
פרחים ואדמה שלום ומלחמה". (נתן יונתן)

אסתר סגל   |  054-9933425   |  ester.segal.425@gmail.com 

היצירות למכירה

054-9933425  |  ester.segal.425@gmail.com

 

דילוג לתוכן